ΟΜΑΔΑ

Τελευταία Νέα

Νέα ήττα για την ομάδα μας

Παρά την προσπάθεια που έκανε η ομάδα μας γνώρισε εκτός έδρας την ήττα με 99-73 από το Μαρούσι, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League και  παραμένει στην τελευταία θέση με  ρεκόρ 3-16.

Η πατρινή ομάδα αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Μπιμπς που έμεινε εκτός λόγω τραυματισμού, προσπάθησε μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά δεν τα κατάφερε.

Από τους νικητές κορυφαίος ο  Ραντούλιτσα πέτυχε double-double με 17 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 3 λάθη, ενώ από την ομάδα μας ξεχώρισε ο Κόουλμαν με 22 πόντους, 4 ριμπάουντ , 4 ασιστ και 2 κλεψίματα.

Στο αγωνιστικό μέρος, η ομάδα μας δεν μπήκε τόσο δυνατά σε αντίθεση με το Μαρούσι που ηταν πιο εύστοχος και προηγήθηκε με 12-6.

Η ομάδα μας ανέβασέ στροφές και ροκάνισε την διάφορά χάρη στον Κοουλμαν και μείωσε σε 21-18 με το Μαρούσι να φτάνει στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 25-21.

Η δεύτερη περίοδος άνηκε στην ομάδα μας η οποία μπήκε πολύ δυνατά, με καλή άμυνα με τον Μπράουν να καθαρίζει τα ριμπάουντ και κυρίως σωστές επιλογές στην επίθεση, διαμόρφωσε το 25-21 σε 27-30 στο 13΄και 37-31 στο  16΄.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά και  έτσι πήγε στα αποδυτήρια με 46-43.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Μαρούσι μπήκε πιο δυνατά και εκμεταλλεύτηκε ένα νεκρό διάστημα για την ομάδα με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 62-47 στο 25΄.

Παρά το ανακάτεμα της τράπουλας που έκανε ο τεχνικός μας Γιάννης Χριστόπουλος, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με τον Απόλλωνα Carna να έχει πρόβλημα στην άμυνα. Το Μαρούσι με πολύ κάλους τους Ραντούλιτσα-Κουφε, κράτησε το προβάδισμα  με 69-61 στο τέλος του δεκάλεπτου.

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Βετούλα, πάτησε «γκάζι» , με υψηλά ποσοστά ευστοχίας, πήρε προβάδισμα με 78-65 στο 33΄και με τον Ραντούλιτσα να κάνει ζημιά κάτω από τη ρακέτα έκανε σερί 11-0 και διαμόρφωσε το 89-67 στο 36΄.

Οι παίκτες μας έκανε την τελευταία τους αντεπίθεση στο τέλος, όμως η διαφορά ήταν μεγάλη και το Μαρούσι έφτασε στη νίκη με το τελικό 99-73.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-21, 46-43, 69-61, 99-73

ΜΑΡΟΥΣΙ (Βετούλας): Κόζι 18 (4/6 δίποντα, 3/9 τρίποντα, 1/1 βολή, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα) , Χιλ 1 , Τζούστον 11 (9 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Ραντούλιτσα 17 (7/11 δίποντα, 3/3 βολές, 12 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 3 λάθη), Γιαννόπουλος 6 (4 ασίστ) , Στασινός 9 (2) , Μπόγρης 2, Μπρίσκο 8, 4 ασίστ, 4 λάθη, Νικολαΐδης 19 (4/7 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 2/2 βολές, 4 ριμπάουντ, 3 λάθη), Γούνταρντ 8 (2), Ζαμπέλας.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Χριστόπουλος): Κόουλμαν 22 (6/17 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 7/10 βολές, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 λάθη, 2 κλεψίματα), Βησσαρίου, Γκιουζέλης , Πέρκινς 13 (1/3 τρίποντα, 4 ασίστ, 5 λάθη) , Μπράουν 14 (8 ριμπάουντ) , Μπλέιλοκ 7 (5 ριμπάουντ, 3 λάθη), Όσμπορν 12 (8 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα) , Σαλούστος 5 (1/4 τρίποντα).