ΟΜΑΔΑ

Τελευταία Νέα

Ηττα στις λεπτομέρειες για την ομάδα μας

Μέχρι το τελευταίο λεπτό πάλεψε η  ομάδα μας η οποία έχασε εκτός έδρας με 75-69 από το Περιστέρι στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Basket League και δεν κατάφερε να πάρει τη πρώτη νίκη για το 2023.

Ο Απόλλων Carna έκανε πολύ μεγάλη προσπάθεια, στο πρώτο ημίχρονο ηταν μέσα στο παιχνίδι με τον Ντέιβις να σκοράρει 16 πόντους στην πρώτη περίοδο (19-25) από 4/4 δίποντα, 2/2 τρίποντα και 2/2 βολές,

Οι γηπεδούχοι στην β΄ περίοδο «απάντησαν» με ένα εντυπωσιακό 15-0 για να χτίσουν προβάδισμα επτά πόντων νωρίς στο δεύτερο δεκάλεπτο και από εκείνο το σημείο κι έπειτα να μη βρεθεί ξανά πίσω.

Η ομάδα του Νίκου Βετούλα και στο β΄ μέρος προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεση της, όμως δεν μπόρεσε να βρει λύσεις στην επίθεση με αποτέλεσμα το Περιστέρι να κρατήσει την διάφορά μέχρι το τέλος και να φτάσει στη νίκη με 75-69.

Τα 10λεπτα: 19-25, 41-38, 64-53, 75-69

Διαιτητές: Παπαπέτρου, Λόρτος και Τσιμπούρης.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Σπανούλης): Μπίλαν 16 (6/11 δίποντα, 4/4 βολές, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Φρανσίσκο 14 (3/8 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 5/5 βολές, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα), Φύτρος, Ντένμον 5 (1/5 σουτ, 2/3 βολές), Κασελάκης 11 (4/5 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Μωραΐτης 10 (2/4 δίποντα, 2/3 τρίποντα), Ραντάνοβ 7 (1), Πουλιανίτης 2, Περσίδης 4, Χάμερ 6 (3/6 δίποντα), Ζούγρης

ΑΠΟΛΛΩΝ (Βετούλας): Γκρίφιν 16 (3/5 δίποντα, 2/9 τρίποντα, 4/4 βολές), Ντέιβις 20 (4/8 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 3/4 βολές, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Φιλιππάκος 9 (2/2 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 2/4 βολές, 8 ριμπάουντ), Καράμπελας 4 (2/8 σουτ, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Βερτζ 9 (4/6 δίποντα, 1/2 βολές, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 5 κλεψίματα), Βησσαρίου, Σιλά 7 (3/4 δίποντα, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Κογιώνης, Μαστρογιαννόπουλος.